Logo Wałeckiego Centrum Kultury

KONCERT 8. FDJ: CZERWONE GITARY


3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal” w Gdańsku – Wrzeszczu, między godz. 11.00 a 14.30 powołana została do życia grupa muzyczna o nazwie „CZERWONE GITARY”.
 

Pierwszy skład zespołu stanowili: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kosela, Jerzy Skrzypczyk oraz Henryk Zomerski. Od początku gościnnie z zespołem występował Seweryn Krajewski. Na stałe dołączył do składu w grudniu 1965 roku. Rozstał się z zespołem w 1997 roku i obecnie prowadzi indywidualną działalność muzyczną.


Z Czerwonymi Gitarami do dnia dzisiejszego współpracowało łącznie 17 muzyków. W zespole grali również: Dominik Kuta, Wojciech Hoffmann, Ryszard Kaczmarek, Jan Pospieszalski, Arkadiusz Malinowski, Marek Kisieliński, Artur Chyb, Marcin Niewęgłowski i Artur Żurek.

Dziś Czerwone Gitary występują w składzie:

Jerzy Skrzypczyk
Mieczysław Wądołowski
Arkadiusz Wiśniewski
Marcin Niewęgłowski
Marek Jabłoński

Nikomu nie trzeba przedstawiać ich utworów, które tworzyły polską scenę muzyczną przez wiele, wiele lat!

Czerwone Gitary wystąpią przed Wami w piątek, 12 lipca, o godz. 21.00! Do zobaczenia na Festiwalu Dwóch Jezior!

Gwiazdy 8. FDJ


 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia